Emre Eldener

Değerli Üyelerimiz

30 yılı aşkın süredir Türk lojistik sektörüne hizmet eden Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Kasım 2020 itibarıyla bir başka meslektaşıma devretmeye hazırlanıyordum.

Ancak pandemi yasakları nedeniyle Genel Kurulumuzu gerçekleştiremesek de UTİKAD için çalışmayı ve seçimlere girecek ekibi oluşturmayı başardık.

Fakat öncelikle 4 yıllık başkanlık dönemimde desteğini esirgemeyen siz kıymetli üyelerimize, derneğimiz adına alınan tüm kararlarda ve girişimlerde şahsi tecrübelerini ortaya koyan, değerli vakitlerini sektörün yararına harcamaktan kaçınmayan Yönetim Kurulu Üyelerimize ve UTİKAD’ın faaliyetlerini kusursuz bir şekilde yürüten İcra Kurulu’na teşekkür ederim.

Emre Eldener

4 yıl önce başkanlığa sizin oylarınızla seçildiğimde, “Bu bayrağı Turgut Başkan’dan devralıyorum” demiştim. Çünkü UTİKAD’ın geleneği her zaman ‘bayrağın el değişimi’ydi. Buradaki temel hedef; UTİKAD’ın gelişimini en iyi şekilde devam ettirmekti. Bir önceki Yönetim Kurulu’nun projelerini sürdürmek, yeni girişimlere yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile yaklaşabilmek en önemli unsurdu. UTİKAD’ı özenle inşa edilmiş bir bina olarak düşünürsek; bugüne kadar çıktığımız her yeni kat, gücünü temelden ve bir önceki katın sağlamlığından almıştır.

Çalışma gruplarından başlayarak dernek çalışmalarında gönüllü olarak etkin bir katılımla görev almak; derneğin gerek kamu gerekse diğer mesleki sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan çalışmalarına aktif olarak katılmak ve katkı sağlamak; bu çalışmalar sırasında derneğin yıllardır titizlikle oluşturulmuş çalışma yöntemlerini, ilkelerini, tüm paydaşlara yönelik tarafsız ve objektif duruşunu içselleştirmek, kısacası derneği tanımak ve çalışmalara etkin katkı sağlamak her zaman önceliğimiz olmuştur.

Henüz tarihi netleşmese de 38. UTİKAD Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısında UTİKAD Yönetimi’ne aday olan iki ayrı ve değerli ekip oylarımıza talip olacak.

2018-2020 UTİKAD Yönetim Kurulu’nda omuz omuza çalıştığımız Sevgili Ayşem Ulusoy liderliğinde bir araya gelen ve içinde yer aldığım ÖNCE UTİKAD ekibimiz, bu seçimde derneğimizin faaliyetlerini geleceğe en başarılı şekilde taşımak için yola çıkıyor.

Yıllardır dernek faaliyetlerine çeşitli çalışma gruplarına üye olarak aktif katılmanın yanı sıra önceki dönemlerde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan ve son 2 yıldır Yönetim Kurulu Üyesi ve Karayolu Çalışma Grubu Başkanı olarak görev alan Sevgili Ayşem Ulusoy’un bu görevi hakkıyla yerine getireceğine inancım tamdır.

Değerli Meslektaşım Ayşem Ulusoy’un mevcut Yönetim Kurulumuzun ortak kararıyla, yeni dönem Yönetim Kurulu Başkan Adayı olması UTİKAD Yönetim Kurulu olarak bizi fazlasıyla mutlu etmiştir. Derneğimizin vizyonunda önemli bir yer tutan ‘lojistik sektöründe kadın istihdamının güçlendirilmesi’ hedefi paralelinde, derneğimizin başkanlık bayrağını bir kadın profesyonele devretmek tabii ki benim için de büyük bir ayrıcalık olacaktır.

ÖNCE UTİKAD ekibinin içinde yer alarak 2020-2022 döneminde de UTİKAD için çalışmaya devam etmek istiyorum. Bu nedenle 38. UTİKAD Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısına mutlaka katılmanızı ve oy kullanmanızı rica ederim.

Emre Eldener

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı

SAYILARLA UTİKAD

0
+
KONŞİMENTO SATIŞI
0
+
KİTAP SATIŞI
0
+
DUYURU
0
+
RESMİ YAZI
0
+
ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI
0
+
KATILIMCI